Spotkanie Zaglebie Lubin - Jagiellonia, wynik 1-2

W minioną środę, 20 kwietnia, na Stadionie Zagłębia Lubin odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Zaglebie Lubin i Jagiellonia w ramach 29. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy 2-1. Już w pierwszej połowie Jagiellonia objęła prowadzenie, utrzymując je do końcowego gwizdka sędziego.

Zaglebie Lubin 1-2 Jagiellonia: Dramatyczna porażka gospodarzy na Stadionie Zagłębia Lubin

Na Stadionie Zagłębia Lubin odbył się niesamowicie emocjonujący mecz pomiędzy Zaglebie Lubin a Jagiellonia. Spotkanie, które było częścią 29. kolejki Ekstraklasy, przyciągnęło uwagę kibiców z całego kraju. Sędzią głównym był Tomasz Kwiatkowski z Polski, który miał niełatwe zadanie prowadzenia tego meczu.

Po pierwszej połowie goście z Jagiellonii prowadzili 1-0 po bramce zdobytej przez B. Wdowika, asystowaną przez K. Hansena w 15. minucie. Zespół gości kontrolował grę, a gospodarze mieli trudności z przełamaniem defensywy rywali.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Jagiellonii, którzy podwyższyli prowadzenie za sprawą Afimico Pululu w 74. minucie. Zaglebie Lubin próbowało odwrócić losy meczu, ale bramkarz gości stanął na wysokości zadania, broniąc swoje podbramkowe.

Mimo wszystko gospodarze nie poddali się i w końcówce meczu udało im się zdobyć bramkę kontaktową. W doliczonym czasie gry Juan Muñoz trafił do siatki, asystującemu mu M. Grzybkowi, zapewniając dramatyczną końcówkę spotkania.

Ostatecznie jednak to Jagiellonia cieszyła się z trzech punktów po wygranej 2-1. Gospodarze muszą teraz popracować nad skutecznością, aby nie powtórzyć dzisiejszych błędów w kolejnych meczach ligowych.

W trakcie meczu żółte kartki otrzymał tylko zawodnik gospodarzy, Mateusz Grzybek w 59. minucie. Czerwone kartki nie były w tym spotkaniu rozdawane.

Następne mecze Zaglebie Lubin to spotkania z Radomiakiem Radom, Rakowem Częstochowa oraz Widzewem Łódź. Natomiast Jagiellonia zmierzy się z Pogonią Szczecin, Stalą Mielec oraz Koroną Kielce.