Spotkanie Jagiellonia - Korona Kielce, wynik 3-0

Jagiellonia Białystok potwierdziła swoją dominację na krajowym podwórku, rozgromiła Koronę Kielce 3-0 w sobotnie popołudnie. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Już do przerwy miejscowi prowadzili dwoma bramkami, co zdecydowanie ułatwiło im kontrolowanie drugiej połowy meczu.

Relacja z meczu Jagiellonia - Korona Kielce

W środowe popołudnie na Stadionie Miejskim odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Jagiellonia Białystok a Korona Kielce. Spotkanie to było częścią 32. kolejki Ekstraklasy. Sędzią głównym tego meczu był Tomasz Musial z Polski. Obydwie drużyny wyszły na boisko pełne zapału i determinacji, gotowe zawalczyć o kolejne punkty.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 7. minucie gry Jagiellonia objęła prowadzenie za sprawą Afimico Pululu, który wykorzystał świetną asystę od D. Marczuka. Gospodarze nie zwalniali tempa i w 34. minucie ponownie to Pululu wpisał się na listę strzelców, podnosząc wynik na 2-0 dla drużyny z Białegostoku.

Po pierwszej połowie wynik to 2-0 dla Jagiellonii, która kontrolowała przebieg meczu, nie pozwalając gościom na zbyt wiele okazji podbramkowych. Atmosfera na stadionie była gorąca, kibice dopingowali swoje drużyny, tworząc niesamowitą atmosferę.

W drugiej połowie Korona Kielce starała się odrobić straty, ale defensywa Jagiellonii była nie do przejścia. Ostateczny cios dla gości zadał K. Hansen, który w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 3-0, asystującemu przy bramce K. Çalışkanerowi.

W trakcie meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Adriánowi Diéguezowi z drużyny gospodarzy, natomiast zawodnicy Korony Kielce uniknęli karania kartkami dyscyplinarnymi. Czerwone kartki nie zobaczyli żaden z piłkarzy obu zespołów.

Po ostatnim gwizdku sędziego Jagiellonia cieszyła się z zasłużonego zwycięstwa 3-0 nad Koroną Kielce. Następne wyzwania czekają obie drużyny, które zmierzą się odpowiednio z Piastem Gliwice, Wartą Poznań oraz Ruchem Chorzów dla Jagiellonii oraz Lechem Poznań dla Korony Kielce.