Powody, dla których kolarstwo górskie to najwspanialsze zajęcie na świeżym powietrzu

Jeśli chodzi o spędzanie czasu na świeżym powietrzu, większość z nas myśli o wędrówkach, wspinaczce, a może o kajakarstwie. I to wszystko są wspaniałe wybory! Tak naprawdę każdy rodzaj kontaktu z naturą jest dla Ciebie dobry. Badania wykazały, że czas spędzony na łonie natury ma wiele korzyści dla ludzkiego mózgu i ciała. Ale nawet jeśli uwielbiamy przebywać na świeżym powietrzu i poznawać przyrodę, zawsze znajdą się takie zajęcia, które sprawiają nam więcej przyjemności niż inne. Może jesteś amatorem adrenaliny, który uwielbia stawiać sobie wyzwania, może bardziej lubisz przebywać na łonie natury niż na siłowni, a może po prostu szukasz czegoś nowego... Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, uważamy, że powinieneś poznać kolarstwo górskie jako jedną z najwspanialszych form aktywności na świeżym powietrzu.

To świetny sposób na spalanie kalorii

Kolarstwo górskie to intensywna forma ćwiczeń układu krążenia. Zanotowano, że spala około 500-900 kalorii na godzinę, w zależności od prędkości, terenu i wagi ciała. Jednym z czynników, który można kontrolować, jest poziom wysiłku, ponieważ każdy poziom charakteryzuje się innym tempem spalania kalorii. Na przykład, wysiłek na rowerze górskim na poziomie trzecim może spalić około 600 kalorii na godzinę dla osoby o wadze 160 funtów.

Jest to trening całego ciała

Jazda na rowerze górskim to trening całego ciała. Rdzeń i górna część ciała są wykorzystywane do stabilizowania i kontrolowania roweru, podczas gdy dolna część ciała jest używana do naciskania na pedały. W zależności od poziomu wysiłku, możesz pracować nawet z 80% swojego maksymalnego tętna. Jest to trening o bardzo wysokiej intensywności, który pozwala spalić wiele kalorii w stosunkowo krótkim czasie. Trening całego ciała jest doskonałym sposobem na utratę wagi, ponieważ wykorzystuje zarówno układ sercowo-naczyniowy, jak i siłowy w tym samym czasie. Pomagają także zapobiegać nierównowadze mięśniowej w organizmie, ponieważ wykorzystują tak wiele różnych mięśni. Jest to szczególnie ważne, gdy starzejemy się i stajemy się mniej aktywni, ponieważ ciało może stracić siłę i mobilność w niektórych obszarach. Ćwiczenia całego ciała pomagają temu zapobiec.